FolkyTonk

Navigace

Dětská Porta

 

2006

PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK - DĚTSKÁ PORTA
PTÁME SE ŘEDITELE SOUTĚŽE RADKA - VRKA - ZÁZVŮRKA
"JAKÝCH BYLO DESET LET S DĚTSKOU PORTOU?"

* Jak ses dostal k Dětské Portě?

Kolem Dětské porty se pohybuji od roku 1996, kdy jsem působil ve funkci řidiče a "přinespodeje". Od roku 1998 jsem s určitou obavou nahradil Pavla Bobra Hoffrichtera na postu šéfdramaturga, no a po odchodu Tondy Undera do "porťáckého důchodu" v roce 2001 jsem se stal i ředitelem celé soutěže.

Jaké jsou tvé plány ohledně Dětské Porty do budoucna ?

Soutěž se dnes může pochlubit bezmála dvaceti oblastními koly na různých místech ČR. Číslo se zdá být sympatické, ale rád bych jej ještě navýšil. Důvod je jasný, Dětská porty jako žánr bohužel stárne, a to především ve větších městech. Přesto jsem přesvědčen, že folk a country, byť v modernější podobě, stále ještě oslovuje hodně dětí a mladých lidí. Od nových oblastních kol si slibuji, že se Dětská Porta dostane do většího povědomí veřejnosti a přiláká a "vyrobí" novou zdatnou a kvalitní konkurenci současným stálicím. Chtěli bychom proto najít další blázny na jakékoli úrovni, kteří by uspořádali nová kola Porty.

* V čem vidíš největší problémy s propagací Dětské Porty?

Informace o tom, že děti dobře hrají a zpívají folk a country a snaží se v tomto žánru něco dokázat je pro většinu médií málo skandální, tudíž málo prodejná a nezajímavá. Možná by komerční media přilákalo, pokud by děti místo zpěvu rytmicky krkaly. Některá oblastní kola se těší alespoň lehkému zájmu regionálních deníků, ale finálové pražské klání je "zabito". Proto patří obrovský dík našim tradičním partnerům Country rádiu a měsíčníku Folk & Country. Možná, že s novým logem Dětské Porty, které se ujalo a s novým doprovodným obrázkem se to zlepší.

* Kromě Dětské Porty jsi již šest let i ředitelem rockové hudební soutěže ProRock, dva roky jsi hlavním pořadatelem soutěže filmu, fota a videa Clona, pořádáš další větší i menší akce jako jsou například pražské vítání nového školního roku Tahák nebo Neckyáda na suchu aneb Bukárky. Máš ještě vůbec čas na skupinu a oddíl?

Je to čím dál těžší, ale mám. Ročně pořádáme s Veselými Medvědy 17 - 20 menších či větších akcí a zatím se mi daří na všech být a podílet se na jejich přípravě. Veselí Medvědi jsou parta sehraných vedoucích, instruktorů a dětí a bez jejich pomoci a oddanosti by to nešlo.

* Co na to tvoji nejbližší?

Berou to. Oni jsou do toho všeho v podstatě všichni vtaženi. Dcera Dáda je vedoucí na naší skupině a při studiu na UK se jí daří být docela potentní a aktivní, a kvůli synkovi Honzovi vlastně vznikl ProRock. Dnes, pravda, při studiu na HAMU a zvukaření v divadle Kalich mu zbývá čas stěží na to, aby vyjel jako vedoucí na 14ti denní tábor ČT a využil tady vše, čemu se na 96. PS naučil. No a když vše dobře dopadne, tak se v září narodí další Zázvůrče... Klesá nám totiž Medvědí členská základna...

* Jaký je tvůj názor na letošní Benefiční koncert Děti Dětem, který jsi v minulosti třikrát dramaturgoval a režíroval, a na který v současnosti vybíráš účinkující z Dětské Porty?

Koncert Děti Dětem je moje srdcové místo a mám k němu více než vřelý vztah. Pavel Bobr Hoffrichter určitě - a nejen letos - odvedlo obrovský kus práce a patří mu za to obrovský dík. Škoda jen, že se tato akce stává čím dál tím více exhibicí dospěláků z řad hlavních organizátorů. Organizátor tohoto koncertu by si měl smrtelně vážně promyslet, zda chce výhradně propagovat sdružení Pionýr anebo jiné zájmy.

* Neznám jiného blázna, který by si vzal na svá bedra tolik republikových akcí. Co tě na tom vlastně baví?

Spolupráce, atmosféra a upřímnost lidí, kteří se přímo podílejí na organizaci a vlastní realizaci akcí tohoto typu. Proč třeba Clona? No protože jsem chtěl film, foto a video dostat někam jinam a ukázat, že to jde. Oni totiž někteří velcí pionýři říkali, že to nejde.... No a samozřejmě je to mužská ješitnost a schopnost zorganizovat akci, na které se lidi budou bavit.

* Plánuješ něco nového?

Chtěl bych uspořádat Dvoranu Dětské Porty, kde se nebude soutěžit, jen hrát. Kde bude pohoda, klid, kde se budou moci všichni oprostit od starostí všedního života.

Rádi bychom tímto zároveň oslovili potencionální pořadatele nových oblastních kol Pionýrského Sedmikvítku - Dětské Porty. Pokud by se mezi Vámi opravdu našel nějaký "blázen", který by chtěl uspořádat oblastní kolo Porty, ozvěte se prosím. Rádi vám pomůžeme (vrk@veselimedvedi.cz). Současně bychom chtěli poděkovat pořadatelům stávajících oblastních kol, kterým patří právem obrovský dík za jejich práci.

Připravila: Markéta Fraitová

Mozaika 2006 

Vytvořeno 10.9.2013 13:39:45 | přečteno 200x | tomas.blaha
 
 

SPONZOŘI

Music City enic logo Hudebnikum Delso interiery

PARTNEŘI

Praha Logo PNB Pionýr Logo Interporta Folkaliště

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

zone radio folk
load